Každý správný golfista zkouší nová hřiště a objevuje rozmanitost českých golfových areálů a tak nás putování po hřištích zaválo do Golf Clubu Poděbrady.

Počátky poděbradského golfu sahají do začátku šedesátých let minulého století, kdy byl při TJ Slovan Poděbrady založen i golfový oddíl. Devítijamkové hřiště bylo slavnostně otevřeno v roce 1974.

V současné době má areál podobu osmnácti jamek, které byly uvedeny do provozu v roce 2000. V Golf Clubu Poděbrady se nacházejí dostatečné tréninkové plochy, driving, chipping i putting. Kdo ale čeká nové drivingové míče bude zklamán, už pár let se neměnily.

golf-club-podebrady-(foto--golf-channel)-003.jpg

Poděbradská osmnáctka je rovinatá a tak se na ní příliš nezapotíte. I když, to je trochu spekulativní. Velmi zajímavě modelované úzké fairwaye, lemované stromy a velkým množstvím vodních překážek zamotají hlavu i zkušenému hráči a kapka potu se jistě na nervózním čele objeví.

golf-club-podebrady-(foto--golf-channel)-007.jpg

Délka hřiště 5,844 m ze žlutých a 5,281 metrů z červených je celkem příjemná. Na většině jamek i kratší hráči směle útočí v regulaci na green, jen to chce být přesný. Greeny nepatří k největším a často je v jejich blízkosti voda nebo bunker. Rychlost vás neohromí. Místní greeny patří k pomalejším, ale až na jeden či dva jsou v dobrém stavu.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

Kde spatřujeme rezervy, jsou bunkery. Málo písku a časté kamínky nepotěší. Na druhou stranu fairwaye mají zdravou barvu a rough příjemnou výšku i hustotu. Technická stránka hřiště je na vysoké úrovni. Na mnoha jamkách je lepší zvolit kratší hůl na výhled, než se cpát co nejblíže ke greenu.

golf-club-podebrady-(foto--golf-channel)-001.jpg

Klubovna vás z venku nijak neoslní, spíše naopak si při prvním příjezdu řeknete, zdali vás cesta nevede do staré teplárny. Co chybí budově z vnějšku, to dohání uvnitř. Dostatek místa k sezení i pro větší turnajové skupiny, bar s obsluhou a dalším zázemím je samozřejmostí.

Golfové nadšence potěší i přijatelná cena za green fee. Od pondělí do středy si zahrajete 9tku či 18tku bez rozdílu za 590,- ve čtvrtek a pátek 18tku za 790,- a o víkendu za 990,-. Zvýhodněné fee je připraveno pro juniory, studenty nebo seniory.

golf-club-podebrady-(foto--golf-channel)-017.jpg

O poděbradském hřišti kolují zvěsti, že nedá hrát kvůli komárům, takto z kraje sezóny jsme na žádného poletujícího otravu nenarazili, ale je pravda, že v létě na lesních jamkách jich určitě dost potkáte. Nicméně Poděbrady by neměly chybět na mapě správného golfisty. Cena/výkon = sympatické hřiště, které stojí za aspoň jednu návštěvu za sezónu.