V sobotu 7. dubna 2018 se v Litvínově odehrál druhý ze tří kvalifikačních turnajů na světový šampionát World Urban Golf Cup 2018 (WUGC). Turnaje se zúčastnilo celkem 30 hráčů z celé České republiky.

Z vítězství se tentokrát radoval Roman Hodek z Mostu, následoval ho Jan Václavek z Dobrušky a třetí místo bral Pavel Šváb z Litvínova. Třetí a závěrečná kvalifikace se bude hrát 24. května v Praze. Hráčům se započítávají dva nejlepší výsledky ze tří kvalifikací. Český reprezentační tým na WUGC bude čítat 12 hráčů, a o trofej nejvyšší se bude bojovat 22. září v Paříži.

Severočeské město vydalo to nejlepší a v Litvínově tak na golfisty čekalo opravdu těžké hřiště, vhodně doplněné o báječné počasí. Turnaj v poledne otevírala panoramatická jamka, která se hrála ze střechy litvínovského Koldomu, kde dvanáct pater zajistilo dostatečnou obtížnost hry. „Hra odlehčeným míčkem Almostgolf z dvanáctého patra není zase tak jednoduchá, stačí poryv jarního větříku a vaše dobře mířená rána se mění v minelu“, tvrdí Filip Šrámek, hlavní organizátor turnaje.

jirka-kryspin.jpg

Dohromady čekalo na hráče 13 jamek, z čehož byly čtyři dovednostní. Jamky byly situovány hned na několika místech města, „Letos jsme zvolili jiný formát hřiště. Nešlo o jeden kompaktní okruh, ale pohybovali jsme se na různých místech po celém Litvínově “, vysvětluje Šrámek. Délka jamek se pohybovala od 10 do 100 metrů. Hráč si zvolil golfovou hůl podle svého uvážení a zpravidla se jamky hrály na osm úderů, kde však ty dovednostní měly svá specifická pravidla.  Jamkou jsou v urban golfu míněny různé objekty a stavební prvky, které jsou označeny, stejně jako jednotlivá odpaliště.

ondra-novotny.jpg

„Podobně jako se první kvalifikace hrála v Dobrušce, tak i tato druhá našla své místo na maloměstě. Takový prostor nabízí osobitou atmosféru a místa, kde se cítíte jako pankáč golfu, má to drive a je to divoký“, říká s úsměvem Šrámek.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

Český reprezentační tým je pravidelným účastníkem evropských šampionátů a ve dvou posledních si v tvrdé konkurenci vybojoval pokaždé bronz. Česká republika byla také pořadatelskou zemí evropského šampionátu European Urban Golf Cup 2017. V areálu holešovického Výstaviště v Praze hostila špičku urban golfistů z celé Evropy.

Více informací o Urban golfu na www.caeg.cz