V Polabské nížině dva kilometry od Staré Boleslavi se nachází menší golfový areál s devítijamkovým hřištěm. Staroboleslavská devítka byla veřejnosti představena v roce 2005 a hned od jejího otevření se mluví o dalším rozšiřování. Zatím však marně.

Dostavba dalších jamek zaleží především na rekultivaci pozemků po těžbě písku. Otázka je, jestli se toho někdy dočkáme. A teď se pojďme podívat na hřiště.

Ze žlutých odpališť je délka hřiště 2 229m. A to samo o sobě ukazuje na kratší hřiště. Par mají ve Staré Boleslavi 34 ran. Delší hráči vytáhnou driver jen sporadicky, o to potřebnější je zde přesnost druhých ran.

stara-boleslav-012.jpg

Hřiště je placaté a tak máte dokonalý přehled, kudy vedou jamky. Jen dvojka a závěrečná devítka mají dogleg, kde jsou vám greeny skryty a navíc v obou případech chráněny vodní překážkou.

stara-boleslav-005.jpg

Kvalita hřiště odpovídá ceně. Greeny jsou pomalejší, ale velmi pěkně zelené a rovné. V bunkrech jen výjimečně najdete kamínek a fairwaye jsou pravidelně stříhány. Na druhou stranu náročnější a sportovnější golfista si jistě vybere lepší hřiště.

stara-boleslav-011.jpg

Stará Boleslav je ideálním místem pro golfové začátečníky. Rovné hřiště s menší náročností je dostatečným testem pro nováčky mezi golfisty. Potěší také cena fee. Ve všední den se hraje za 420,- o víkendu za 640,-.

stara-boleslav-004.jpg

Tréninkové zázemí disponuje velkým a prostorným drivingem, kvalitním putting greenem a také chippingem. Klubovna je malá a skromná, žádné velké gastronomické hody nečekejte, ale „zmrzka“ za odměnu po hře vždycky bodne.

Další informace naleznete na www.gcsb.cz

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »