Česká profesionální golfistka Šideri Váňová se od letošního roku stala tváří akademie v Golf Clubu Kynžvart. Západočeská osmnáctka má věhlasný program pro mládež a tak rodačka z Karlových Varů pomáhá při vývoji talentů.

Historie klubu v Kynžvartu se začala psát v roce 2004, o čtyři roky později bylo slavnostně otevřeno osmnáctijamkové hřiště s parem 72 a délkou 5,865 metrů ze žlutých odpališť. Kynžvart je golfovou výzvou pro hráče všech výkonnostních skupin.

Golf Club Kynžvart (Foto: golfkynzvart.cz)

Významnou složkou místního klubu je práce s mládeží a právě proto se podařilo spojení Kynžvart a Šideri Váňová. Je jasné, že její život profesionální hráčky předních evropských sérií se jen těžko skloubí s každodenním tréninkem a předáváním zkušeností začínajícím hráčům, ale i tak si Šideri najde čas.

Stala jste se tváří golfové akademie na Kynžvartu, co Vás k tomu přimělo?

S golfovým klubem v Kynžvartu mám už léta dobré vztahy a vedení se rozhodlo mě podporovat. Bavili jsme se o naší spolupráci a mě zaujala jejich aktivita ve výchově mládeže. Sama velmi aktivně podporuji nabírání nových talentů a tak jsme se dohodli na tom, že budu tváří místní akademie.

Šideri Váňová (Foto: siderivanova.cz)

Jaký bude Váš přínos místnímu golfovému potěru?

Hřiště velmi dobře znám. Můj bývalý trenér ho pomáhal budovat a já sama ho několikrát hrála. Vybavuje se mi vzpomínka na jeden z turnajů, kdy jsem poprvé zahrála hřiště v paru. Tehdy jsem zapsala bogey na osmnáctce, což byla škoda. Chystám se udělat několik kempů, kde se budeme s dětmi potkávat a vše rozebírat.

Co bude náplní těchto tréninkových kempů?

Mám plán to pojmout velmi komplexně. Trénink dlouhé hry na drivingu, hodně času věnujeme také krátké hře, na které já sama intenzivně pracuji. Chci s dětmi trávit čas na hřišti a vysvětlit jim správný „course management“. Naučit je dril, ale také vysvětlit, že život profesionálního golfisty nejsou jen vítězství, peníze a slova chvály.

Golf Club Kynžvart (Foto: golfkynzvart.cz)

A teď k Vám, jaké jsou letošní ambice?

Cílem bude stabilizovat se na profesionálních sériích. Chci hrát golf, který mě bude bavit, a budu z něj mít radost. Ráda bych se letos probojovala na nějakou stage amerických sérií, snem je samozřejmě LPGA Tour. V současné době je totiž jediná cesta právě přes Ameriku.

Takže příprava byla o tvrdém tréninku, že?

Přesně tak. Před sezónou jsme kompletně změnili švih a tak ty výsledky nebyly ono. Teď mě čeká turnaj v Maroku, kam se moc těším a cítím se dobře.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

Šideri, tak držíme palce a těšíme se na Vaše dobré výsledky jak na poli profesionálních turnajů, tak také v roli mentorky budoucí generace.

Více o golfové akademii Golf Club Kynžvart zde.