Začínáte s golfem, hole máte a lámete si hlavu nad míčkem, se kterým budete hrát? Možná vám tento článek pomůže mít o jednu starost méně. V následujících týdnech se budeme zabývat přípravou na novou sezónu.

Jako začínající golfista se na každé jamce vystavujete riziku ztráty míčku. Takže pokud nemáte v oblibě vyhazovat peníze do „luftu“ není třeba nakupovat drahé profesionální míčky.

Začátečník potřebuje mít v bagu vyšší počet míčků, aby nenastal problém, že nebude mít s čím hrát. V turnaji by to totiž znamenalo diskvalifikaci.

Nejlepší variantou pro golfového nováčka je nakoupit hrané míčky z druhé ruky. Na každém hřišti najdete v „golf shopu“ možnost koupě ztracených a znovu nalezených míčků. Je to nejlevnější a nejlepší varianta. Čas od času i mezi míčky za „dvacku“ najdete špičkový kousek, který na hřišti ztratil jiný hráč.

Golfový míček (Foto: GettyImages)

Kupovat nové míčky Top kategorie je pro začátečníka nesmysl. Cena je zbytečně vysoká a kvalitu neoceníte, ba naopak. Míčky s větším spinem/rotací je potřeba přesně trefovat, jinak hrozí riziko, že vám uletí jinam, než bylo v plánu.

„Šlajs“ nejčastější chyba nejen začátečníků udělí míčku takovou rotaci, že často ztrácí význam jít míček hledat. Míčky typu Titleist Pro V1 nebo Bridgestone 330S nemají pro začínající hráče význam. Rozum velí, kup levný míček a nedrbej si hlavu, že skončil ve vodě.

Golfový míček (Foto: GettyImages)

Když už koupit nový míček doporučujeme jednoduchou variantu dvouvrstvých míčků. Tady je pár typů, ale míčků je nepřeberné množství a každý zkušenější golfista vám rád poradí.

Callaway Warbird, cena cca 600Kč

Titleist NXT Tour, cena cca 1 000Kč

Srixon Soft Feel, cena cca 600Kč

Callaway Super Soft, cena 700Kč

Bridgestone E6 Soft, cena 650Kč

V dalším dílu seriálu „před sezónou“ se příští středu zaměříme na potřebu mít trenéra.