Proměnlivé počasí a nádherná příroda Orlických hor přivítaly golfisty na tradičních podzimních golfových hrátkách při extrémním (přírodním) golfu v lyžařském areálu na Zakletém v Říčkách v Orlických horách. Turnaje pořádaného pod záštitou golfových Všudehrálů se zúčastnilo 23 golfistů, z toho tři ženy.

Připraveno bylo 18 jamek, start byl se v nadmořské výšce 740 m, po modré sjezdovce hráči vyšli na vrchol, kde desátá jamka končila ve výšce 992 m nad mořem, zbylé jamky byly hlavně z příkrého kopce po černé slalomce, díky podmáčenému terénu se snahy o sejití někdy změnily ve sjezd na bagu.

Po intermezzu na svahu lyžařské školky přišla poslední jamka na dojezdu červené závodní sjezdovky do říčkovského Skicentra. (Pro srovnání - nejvýše položené golfové hřiště v Čechách – Cínovec – leží v nadmořské výšce 850 m.n.m.) Jamky byly dlouhé od 50 do 250 m, cílem je vždy dohrání míčku do vzdálenosti 75 cm od vlajky, cílový kruh je měřen stuhou připevněnou na historické slalomové tyči, i na jamkové praporky byla použita lyžařská závodní čísla z dob dávno minulých.

V mezinárodně obsazeném turnaji vyhrál mužskou kategorii Jiří Šourek se 64 ranami, před Petrem Maříkem (65) a Janem Chaloupkou (67 ran), v ženské pak obhájila loňské prvenství Lucie Opletalová (85 ran) před Lucií Hejdukovou (94) a Agniezskou Lemański.

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

Nepřesní hráči při hledání v lese řešili zásadní otázku, zda hledat spíše míček nebo houby, hub bylo okolo trati mnohem více.

Součástí turnaje je vložená soutěž o národní rekord v disciplíně longest-nearest, kdy hráči pálí o co nejpřesnější umístění míče k vlajce ve vzdálenosti 330 m s převýšením cca 125 m. Letos zvítězil Martin Chaloupka, míček skončil 12,5 m od praporku, rekord Petra Maříka 6,3 m z roku 2015 tak zůstal nepřekonán.

Turnaj na Zakletém je součástí tzv. Říčkovského golfového double, kdy se na jaře hraje na kopcích okolo centra obce (když sleze sníh a než vyroste tráva) a na podzim na sjezdovkách, které pracovníci střediska při přípravě na zimní sezonu posečou. Příští rok se na jaře bude hrát 14. dubna a na podzim 13. října.