Říkáte si, co je to za hloupost! Masters v České republice? Ano, skutečně to není aprílový žertík, ale holý fakt. V minulém týdnu se uskutečnil druhý ročník Kořeneckého Masters.

Golfoví cestovatelé po našich krajích velmi dobře znají Kořenecký Golf & Ski Resort. Velmi příjemný golfový klub nedaleko Olomouce nebo moravské metropole Brna. Každý, kdo sem zavítá poprvé, hned je okouzlen zajímavou klubovnou dřevěného stylu a rodinnou atmosférou zaměstnanců i členů.

A právě zde se od čtvrtka do neděle konalo Kořenecké Masters. Čtyřdenní golfový turnaj, kde si golfisté na vlastní kůži mohli osahat náročnost čtyř soutěžních kol. Málokdy vídaný formát turnaje přivál na kořenecké hřiště silnou konkurenci.

Kořenec (Foto: korenec-golf.cz)

Ti, co si netroufli hrát celé čtyři dny, měli možnost hrát na tři nebo i méně kol. Masters na Kořenci bylo otevřené pro všechny. Turnaje se zúčastnili golfisté v juniorské, hlavní i seniorské kategorii.

Kořenecké Masters (Foto: korenec-golf.cz)

Hlavní kategorii ovládl stejně jako loni organizátor celé akce Tomáš Vrbický, který zahrál čtyři kola za 313 ran (82,78,75 a 78). Vítězem mezi seniory se stal Hynek Lindner, kterému se podařilo zahrát v tříkolovém turnaji 274 úderů (93,87 a 94) a do Zeleného saka mezi juniory se oblékla Kristýna Jeřábková, ta dvě kola obešla s výsledkem 159 (79 a 80).

Kořenecké Masters (Foto: korenec-golf.cz)

Kořeneckému Masters přálo počasí, i když bylo finálové kolo hodně větrné turnaj se povedl a už se nyní všichni účastníci těší na třetí ročník.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

Kompletní fotogalerie turnaje zde.