Kdo se vydá na západ Čech, aby si vychutnal atmosféru tradičních golfových hřišť v Mariánských Lázních a Karlových Varech, neměl by opomenout ani nejmladší hřiště Karlovarského kraje – Lázně Kynžvart. Ne náhodou se o něm mluví jako o jednom z nejkrásnějších a taky nejtěžších hřišť v republice.

V rámci 1. ligy družstev mužů a žen jsme vyrazili otestovat osmnáctijamkové hřiště v Kynžvartu, jehož krásu doplňuje i nádherný zámek z 19. století. Ale kdo koho vyučoval je z konečných výsledků víc než jasné. V roli přísného učitele se ocitlo samo hřiště a žáky – golfisty pořádně vyškolilo.

Jen pár vyvolených dokázalo s obtížnou osmnáctkou držet krok a odměnou jim byl výsledek lehce nad par. Na ostatní hráče vycenil Kynžvart hodně ostré zuby. A když se v neděli přihnaly bouřky a spustil místy silný déšť, tak to už byl skutečně tvrdý direkt.

Golf Club Kynžvart (Foto: GolfChannel)

Ale teď už k hřišti – k jeho krásám i obtížnostem. Když vám startér turnaje předá skórkartu a vy si ji vyměníte s protihráči, čeká vás už jen přechod na první odpaliště. Není to zrovna bezstarostný pohled. Úvodní jamka sice není dlouhá, ale rozhodně není jednoduchá. Tedy vlastně je, ale až trefíte výborný odpal na fairway, jinak můžete mít dost velké problémy. Les vlevo i vpravo.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

Lesních jamek je na hřišti ještě několik a každá stojí minimálně za jednu fotku, ale ani jamky mimo les nejsou nezajímavé, naopak jamky nabízejí spoustu skvostných pohledů na místní krajinu. Kynžvart má vlastně všechno, co se dá na golfovém hřišti najít: pěkné greeny, krátce střižené fairwaye, roughy, ale také vysokou trávu (tzv. „džihády“), outy, vodní překážky, biozóny i stromy.

Golf Club Kynžvart (Foto: GolfChannel)

A třešničkou na dortu je závěrečná jamka. Přes 400 metrů dlouhý par 4 do kopce je opravdovou výzvou na závěr. A zase ta rána z odpaliště. K překonání vodní překážky potřebujete zahrát ránu dlouhou 220 metrů vzduchem z bílých odpališť. A když se k tomu přidá vítr, který je proti vám, chce to opravdu napálit.

Když už se ale za vodu dostanete, čeká vás výstup směrem ke greenu, za nímž vyčnívá zámek, který je dominantou hřiště. Opravdu parádní zakončení a skvělý zážitek z hřiště, kam se budeme velmi rádi vracet. A na závěr ještě jedno doporučení. Připravte si do bagu dostatek míčků.