Panorama Golf Resort neboli Kácov je novinkou letošního roku. V posázavské krajině se nachází nádherný resort s 27 jamkami. Tři devítky Meadows, River a Forest prověří golfistu opravdu po všech stránkách a tuto výzvu jsme si nemohli nechat ujít.

Dá se říci, že každá devítka je jiná, každá má své kouzlo a z každé budete odcházet obohaceni o nejeden golfový zážitek. Úchvatné výhledy na místní krajinu z vyvýšených jamek střídají krásně zazelenalé fairwaye a greeny.

 

Stavbu, unikátního hřiště na české poměry, řídil mezinárodní tým odborníků pod vedením Libora Jiráska a za dohledu architekta Rainera Preissmanna. Pojďme se teď podívat na všechny tři devítky.

Panorama Golf Resort (Foto: Golf Channel)

River:

Podle mnohých nejjednodušší z trojice devítek. Ale i tak technicky vyspělé hřiště, které se táhne podle břehu řeky Sázavy. O vodní překážky zde tedy není nouze. Krásná už je hned první jamka. Čtyřpar, který se hraje s kopce dolů na členitou fairway. Druhá rána je kratší, ale vyžaduje přesnost.

River (Foto: Golf Channel)

Jako skórovací jamku jsme na této devítce vybrali pětiparovou šestku, kde se birdie zahrát dá. Rovná jamka bez větších překážek . Celkově měří tato devítka ze žlutých odpališť 2 610 metrů a z červených 2 250m. Spravedlivá devítka, která je stavěná pro všechny hráče jakékoliv úrovně.

River (Foto: Golf Channel)

Meadows:

Krásná členitá devítka s rozmanitými profily jamek. Tady se nudit nebudete. S délkou ke třem kilometrům ze žlutých odpališť se jedná o devítku spíše pro delší hráče. A právě zde vytáhnete driver nejčastěji z celého resortu.

Meadows (Foto: Golf Channel)

Takzvanou „signature hole“ je tříparová šestka, která se hraje s kopce na členitý green. Velmi zajímavá jamka ze všech odpališť. Téměř pohádkový je návrat ke klubovně. Devítka vede podél klubovny, zajímavé stavby, která patří mezi nejhezčí v republice a máte tak jedinečný výhled prohlédnout si ji pěkně do detailu.

Meadows (Foto: Golf Channel)

Jako menší mínus této devítky mohou hráči spatřovat ve větší přechodové vzdálenosti mezi jamkami, ale není to rozhodně problém, který by vám otrávil hru. Holt tři hřiště nejdou namačkat na malou plochu.

Meadows (Foto: Golf Channel)

Forest:

Na závěr jsme si nechali poslední devítku. Opět se jedná o unikátních devět jamek. Technická, kopcovitá devítka, která prověří vaši zdatnost. Dopadové zóny jednotlivých jamek jsou modelovány tak, že i mírně nepřesná rána má šanci skončit na fairwayi, ale přesnost se vyplatí.

Forest (Foto: Golf Channel)

Velké převýšení je na většině jamek samozřejmostí a všudy přítomný les působí jako magnet na míčky. Délka devítky Forest je 2 831 metrů ze žlutých a 2 499 z červených odpališť.

Forest (Foto: Golf Channel)

Dá se říci, že zde málokdy potřebujete driver. Hřiště je koncipováno technicky a o každé ráně musíte přemýšlet, šance a výhoda i pro kratší hráče. Bezmyšlenkovité paličství nechte v klubovně. Strategicky velmi zajímavě jsou zde posázeny bunkery a při hře na green musíte znát pin pozici. Jinak vás totiž čeká několikametrový putt po hřebenech Himalájí.

forest-009.jpg

Shrnutí:

Kácov je špičkovým resortem, který svoji rozmanitostí asi nemá v České republice konkurenci. Ačkoli je hřiště letošní novinkou, kvalita fairwayí a greenů je neuvěřitelná, opravdová špička. Rezervy spatřujeme v místech mimo fairway. Je to celkem pochopitelné, vysoká tráva se musí dosít a pořádně zhoustnout. Panorama Golf Resort má velmi příjemné zázemí restaurace se vstřícnou obsluhou. V klubovně je možné přespat, nabídka čítá 14 pokojů. Připravuje se i hotelový komplex se spa a wellness.

Panorama Golf Resort (Foto: Golf Channel)

Závěrem máme pro vás jedno doporučení. Ačkoli nepatříme mezi oblíbence „buggy golfu“ na Kácov vám golfové vozítko doporučíme. Cena 450,- při zaplacení dvou fee je opravdu dobře investovanou částkou. Navíc vám v ceně buggy dají vychlazenou ledničku s ledem a lahvemi vody. Doplnění dalšími „posilňovači“ už necháme na každém individuálně. Kácov bude hřištěm, které bude rozdělovat golfisty na dva tábory. Jedni ho proklejí, druzí budou milovat. Panorama Golf Resort si oblíbí každý, kdo rád pestrý golf v přírodě spojený s nejlepší možnou kvalitou. Kácov je spravedlivý a stojí za to si ho nejednou zahrát. Pokaždé vás totiž překvapí.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

Více informací naleznete na webu www.panoramagolf.cz