Turnaj jednotlivců v paragolfu je pořádán pod záštitou Evropské golfové asociace hendikepovaných (EDGA), České golfové federace (ČGF) a Českého paralympijského výboru (ČPV).

V letošním roce půjde již o sedmý ročník tohoto mezinárodního golfového turnaje, který je zařazen do prestižní evropské série European Disabled Golf Association Tour - Order of Merit v nejvyšší úrovni PREMIER.

Nejlepší paragolfisté světa budou ve Mstěticích bojovat o cenné body do světového bodování WAGR a zároveň o co nejlepší pořadí v Evropském poháru. Loňského ročníku CZDGM 2016, který byl zároveň Mistrovstvím Evropy jednotlivců, se účastnilo 112 nejlepších hendikepovaných golfistů z 15 zemí. Podle Miroslava Lidinského, prezidenta CZDGA je pořádání toho turnaje pro Českou republiku stejně významnou sportovní akcí, jako například pořadatelství mužského European Tour nebo Ladies European Tour v ČR.

,,V letošním roce předpokládáme účast nejlepších reprezentantů z více než 12 států. Zvyšující se zájem hráčů jasně vypovídá o rostoucí kvalitě turnaje a taktéž o nutnosti bojovat o pořadí ve světovém žebříčku, neboť paragolf bude pravděpodobně zařazen na Paralympijské hry již v roce 2024,“ říká Miroslav Lidinský. Turnaj je pořádán 16. – 18. 6. 2017 v golfovém resortu Mstětice, který je dlouhodobě velmi aktivně zapojen do projektu Golf bez bariér jako Tréninkové centrum hendikepovaných golfistů (TCHG).

Miroslav Lidinský

V pátek 16. 6. se odehraje tréninkové kolo, v sobotu 17. a v neděli 18. 6. pak dvě turnajová kola. Patronkou turnaje je nejlepší česká profesionální hráčka Klára Spilková.

Mstětice (Foto: golfmstetice.cz)

Účastníci turnaje budou soutěžit v kategoriích +HCP - HCP 11,4, kategorie na rány, HCP 11,5 - 18, 4 a kategorie na rány a HCP 18,5 - 26,4, kategorie stableford. Ve vložených kategoriích Access nastoupí hráči s HCP 26,5 – 36, kategorie stableford a HCP 37 - 54, kategorie stableford. Sportovci zároveň poměří síly v kategoriích dle postižení. Více informací na www.czdga.cz.