Aktuální perla bulharského golfu, která na sebe upozornila, když hostila jamkovku European Tour. I díky tomu koncem roku 2014 obdržel Thracian Cliffs Golf & Beach Resort ocenění pro nejlepší evropský resort od Association of Golf Tourism Operators.

Thracian Cliffs jsou jedním ze tří resortů, které se nacházejí na mysu Kaliakra. Z nedaleké Varny je to sem pouhých 60 kilometrů. Pravda, známá turistická destinace Zlaté písky je o pár kilometrů jižněji, ale i zde jsou krásné pláže jako stvořené pro relax.

Plné dva kilometry z nich jsou privátní pouze pro resortThracian Cliffs, který dále nabízí luxusní hotel, moderní lázně, množství sportovního vyžití nebo restaurace pro gurmány.

Golfové hřiště se rozprostírá na 85 hektarech místních útesů a podle očekávání nabízí při ranách množství úchvatných výhledů na moře.

Místní "signature" jamkou je tříparová šestka - z odpaliště přímo na srázu míříte na green, který je položený zhruba 40 metrů pod vámi buší do něho vlny z Černého moře. A vzdálenost z černých odpališť? 210 metrů...

Celkově je příhodné vyrazit na hřiště v buggy. Ani ne tak kvůli délce jamek, ale především kvůli některým přechodům, které případné nachozené kilometry výrazně prodlužují.